בדיקת חשמלאי מוסמך

חשמלאי מוסמך
0 2,566

השוק שלנו מוצף בנותני שירות רבים, חלקם מקצועיים יותר, חלקם פחות ואילו חלקם האחר כלל אינם מוסמכים לבצע את עבודתם. כך למשל, אם אתם נזקקים לשירותי בדיקת חשמלאי מוסמך, איתור החשמלאי המקצועי הנכון, עשויה להיות משימה לא קלה. בחרו חברה אשר מספקת עבודות מספר רב של שנים ונותנת פתרונות מהירים ברמת איכות גבוהה.

בדיקת חשמלאי מוסמך – כל מה שרציתם לדעת

לצורך הזמנת בדיקת חשמלאי מוסמך, עליכם להבין את דרגות ההיתר והרישוי השונות. ראשית, חשוב להדגיש שביצוע עבודות חשמל ללא הסמכה או רישוי מתאימים מהווה עבירה פלילית. יתרה מזאת, מדובר במעשה מסכן

חיים הן עבור החשמלאי והן עבורכם, לקוחותיו. אלו ההיתרים המוכרים של החשמלאי –

  • חשמלאי בודק 1 – רשאי לערוך בדיקות מתקני חשמל במתח נמוך בזרם של 80*3 אמפר. למעשה, הוא רשאי לעבוד ולבצע בדיקות ברוב הבתים הפרטיים.
  • חשמלאי בודק 2 – חשמלאי המורשה לערוך בדיקות במתקני החשמל במתח חשמלי נמוך בזרם גבוה יותר של 250*3 אמפר. לדוגמה, הוא רשאי לעבוד בדרך כלל במפעלים קטנים, משרדים ובתי מגורים.
  • חשמלאי בודק 3 – רשאי לעבוד ולבצע בדיקות במתקני החשמל ללא אף הגבלה.

מלבד שלוש הדרגות הללו, ישנן 9 דרגות סיווג נוספות – חשמלאי-עוזר, חשמלאי-מעשי, חשמלאי- מסויג, חשמלאי-שירות, חשמלאי-טכנאי, חשמלאי-הנדסאי, חשמלאי-מהנדס, חשמלאי-ראשי וחשמלאי מוסמך.

דגשים נוספים לגבי ביצוע עבודות חשמל

ההבדלים העיקריים בין חשמלאי ראשי לחשמלאי מוסמך הם בתחום תכנון עוצמות זרם חשמליות שונות. דרגת החשמלאי המוסמך נרכשת יותר על סמך הניסיון – בדרך כלל בעלי הניסיון בתור חשמלאי מעשי, או אלו שלמדו את מקצוע בתיכון ורכשו ניסיון הולם בתחום במשך שנתיים לפחות. לאחר מכן, בדרך כלל הם עברו בחינות לצורך קבלת דרגת החשמלאי המוסמך. לעומת זאת, דרגת החשמלאי הראשי נרכשת לאחר שהחשמלאי המוסמך עבד במשך שנה או שנתיים לפחות בעבודות החשמל. יש לציין, שמהנדס החשמל מקבל באופן אוטומטי את דרגת החשמלאי הראשי.

החלפת לוח חשמל

לוח החשמל הביתי הינו משמעותי בכל בית מודרני, שכן הוא מספק את אספק החשמל לכל נקודות החשמל בבית. ולכן, במקרים בהם יש צורך בשירות החלפת לוח חשמל ביתי, חשוב מאוד לזמן את שירותיו של חשמלאי מקצועי ומוסמך.
כדאי גם לבדוק שהחשמלאי זמין ומסוגל לתת לכם פתרון במסגרת הזמן שבה אתם צריכים לטפל בבעיה .

החלפת לוח חשמל ביתי – דגשים

החלפת לוח חשמל ביתי היא עבודה שיש להותיר בידיהם של חשמלאים מקצועיים ומוסמכים לכך בלבד. מלבד המקור לאספקת החשמל בבית, לוח החשמל מונע סכנת שריפה בשל העובדה שהוא מאפשר לנתק באופן מבוקר את החשמל ומגן על מעגלי הזרמים החשמליים בדירה מפני קצר חשמלי או עומס יתר.

בעבר, לוח החשמל הביתי בדרך כלל היה ממוקם בסמוך לכניסה לדירה או בחדר המדרגות. לעומת זאת, לאור תקנות חדשות, נקבע כי בדירות

לוח חשמל

החדשות לוח החשמל הביתי יותקן בתוך פנים הדירה. לעומת זאת השעון החשמלי המונה את צריכת החשמל, כן יותקן מחוץ לדירה במיקום שיהיה נגיש עבור עובדי חברת החשמל כדי לספק טיפול או בדיקה.

מומלץ אחת לשנה לזמן את איש המקצוע החשמלאי כדי שזה יבדוק את תקינותו של לוח החשמל במטרה לחזק את המגעים או הברגים הרופפים. בדיקה כזו עשויה להאריך את תוחלת חיי לוח החשמל וכן למנוע פגיעה בתוחלת חייכם. בין היתר, בדיקת ארון החשמל תבדוק שארון החשמל חף ממים, שכן כידוע מים בקרבת ארון החשמל גורמים לקצר במקרה הרע ולסכנת חיים במקרה הטוב.

ממה בנוי לוח החשמל?

לוח החשמל בדרך כלל בנוי ממפסקים אוטומטיים שתפקידם לספק הגנה במצבי עומס יתר. בדרך כלל במצב שבו הרשת החשמלית סובלת מעומס, השלטר במפסק יקפוץ ואספקת החשמל תיפסק. בנוסף, לוח החשמל בנוי גם ממפסק מגן שלו ישנה חשיבות רבה ומומלץ מאוד לבקש מהחשמלאי להוסיפו ללוח החשמל במידה שהוא אינו נוכח.

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.