איך להרחיק יונים

יונים
0 2,569

איך להרחיק יונים – מה הבעיה?

בחברה המודרנית יש ריבוי פסולת,גורם היוצר מקור מזון עבור בעלי הכנף השונים. מכיוון שכך, היונים מקננות בכל מקום אפשרי כמו: באדני חלונות, במסתורי כביסה, במרזבים, במרפסות, בגגות הרעפים ובעוד מקומות שונים. כתוצאה מריבוי היונים מתרבה הפסולת כמו צואת יונים ועוד דבר העלול לגרום לסיכון בריאותי עבור תינוקות וילדים, זקנים וחולים.
איך להרחיק יונים – מה הם הסיכונים לבריאות?

היונים עלולות לגרום למחלות שונות וזאת מלבד הבעיה של ריבוי כינים, יתושים וקרציות, המהווים מטרד לא קטן.

המחלות השכיחות הן:

שפעת העופות: זהו נגיף קשה וקטלני המועבר כתוצאה בנגיעה בהפרשות היונים או ביונים חולות.
פארטיפוס: בלשלשת היונים מצוי חיידק הסלמולנה היכול לגרום לשלשולים והתייבשות.

דררת: זו דלקת עיניים היכולה לגרום לדלקות באיברים פנימיים ודלקות בדרכי העיכול ואף דלקת ריאות.

נוסף על כך, יש גם זבובים וטפילים שונים הנטפלים אל היונה כמו, אקרית העלול לגרום לפריחה ואלרגיה וגם כינים הגורמים גירוד ואלרגיות שונות. לכם חשוב מאוד להרחיק יונים ממקום מגורי בני אדם.

יש לכם יונים בבית? חוששים ממחלות? מדביר מקצועי ידע לפתור את הבעיה בדרך הטובה ביותר.

 מהן הדרכים והשיטות להרחקת יונים ?

התקנת רשתות במסתורי הכביסה תמנע מיונים לחדור למקום. התקנת דוקרנים קפיציים או רגילים במקומות המועדים, חוטי רטט, קפיצים, דחלילים.

קיימת גם השיטה של אמצעים אלקטרוניים כדי להרחיק יונים, כל הדרכים והשיטות הנ"ל אינן גורמות לפגיעה ביונים וגם אינם פוגעות בסביבה והעיקר הוא שהיונים מורחקות לצמיתות.

למה לא לבצע הרחקת יונים לבד ?

כשמעוניינים להרחיק יונים, לא כדאי ולא רצוי לנסות לבצע את המשימה באופן עצמאי. לעתים רבות יש צורך לטפס על גגות דבר המסוכן למי שאינו רגיל בכך, לכן יש לפנות לבעל מקצוע היודע כיצד למתוח רשתות על גגות או להתקין דוקרנים ללא סיכון של נפילה מהגג.

אם אתם רוצים שהיונים יורחקו מביתכם ולתמיד כדאי לבקש עזרה ממי שיודע איך להרחיק יונים כמו שצריך.
לכן יש לפנות לחברת הדברות מקצועית אשר מתמחה בתחום הרחקת יונים, רק כך תיהיו מוגנים ותדעו שהעבודה תתבצע
בצורה מקצועית ללא נזקים, אל תקחו סיכון ותנסו לבד בבית !

יונים בישראל – על הבעיות ועל הפתרונות

 היונה היא חיה קדומה, כבר בימי המבול אנו פוגשים את היונה. כאשר רצה נוח לדעת אם מי המבול התייבשו, הוא שלח את היונה לבדוק. כאשר חזרה היונה עם עלה זית בפיה, הבין נוח כי יבשו המים וכי אפשר לחזור לחוף. יונים בישראל, ובכל העולם, הם סמל של שלום. סמלה של מדינת ישראל מכיל מנורה ועלה זית כפי שהיה בפיה של היונה בימי המבול, ולכן יונים בישראל מסמלים את השלום. יונים בישראל אוהבות לקנן בסביבה עירונית. על אף היותן סמל השלום, הן עלולות להטריד את בני האדם, הן מרעישות, הן מזהמות ומלכלכות ומעבירות מחלות. חברות רבות עושות מאמצים רבים כדי להרחיק את היונים מאזורי המגורים.

יונים בישראל ומדיניות ההגירה

שני סוגים של מהגרים השפיעו על הבעיה של יונים בישראל, הפלשתינאים הגרים בשטחי הרשות ומגיעים לעבוד בישראל ועובדים זרים ממזרח אסיה.

מרחיקי יונים מדווחים כי קיים קשר הדוק בין מדיניות ההגירה של מדינת ישראל לבין  הצורך בהרחקת יונים.

הפלשתינאים הבאים לעבוד בישראל לנים במקומות שבהם מקננות היונים. בשר היונה הוא משביע וטעים וקל מאוד ללכוד את היונים. ציידי יונים בישראל מדווחים כי בכל לילה צדים הפועלים הפלשתינאים עשרות יונים. את חלקן הם מבשלים ואוכלים במקום ואת חלקן הם לוקחים הביתה כדי להאכיל את בני הבית.

בכל המקומות שבהם התאכסנו העובדים הפלשתינאים לא היה כמעט צורך במרחיקי יונים מקצועיים. העובדים הפלשתינאים עשו את העבודה והשמידו הרבה יונים בישראל.

 גם העובדים הזרים המגיעים אלינו מהמזרח,במיוחד מתאילנד, אוהבים לאכול יונים בישראל. הם צדים את היונים ואכלים את בשרן, ובכך מתייתר הצורך בהזמנת מרחיקי יונים מקצועיים.

 חשוב לדעת כי יונים בישראל הן חיה מוגנת.אסור לפגוע בה ואסור להרוג אותה. לכן, יונים בישראל רק מורחקות ולא מושמדות. מרחיקי יונים מקצועיים עושים שימוש בשיטות הרחקה שונות בלי להזיק ליונים ובלי לפגוע בהן.

יונים בישראל מהוות בעיה. הן מעבירות מחלות, גורמות לאלרגיות שונות ועוד. כיני יונים עוקצות את בני האדם ואת חיות המחמד, גורמות לפריחות וגירויים בעור, לדלקות עיניים ועוד.

כמה סוגי יונים יש בארצנו?

ההגדרה – יונים, כוללות בתוכה 318 מינים שונים, מתוכן רק 3 סוגי יונים נמצאים

(באופן טבעי) בארצנו. זה אינו כולל זנים מתורבתים שנמצאים בשבי, על ידי מגדלי יונים. היונים חיות בטבע כ-5 שנים, ובשבי הן יכולות לחיות גם עד 15 שנה.

היונים המוכרות לנו, שחיות בעיר, שמן הרישמי הוא Columba livia, והן עפות ביום אחד כ-20 ק"מ, לא יותר.

סוגי יונים בארצנו:

יונת הסלע – נקראת גם יונת הסלעים Columba livia,

יונת ענק – Columba palumbu

יונת עצים – Columba oena

מיתוס מול מציאות

בתרבויות רבות, מיוחסות ליונים תכונות הרמוניות של "זוג יונים" בשפה העברית מינוח זה מתאר חיים של זוגיות טובה והרמונית, הסיבה לייחוס זה נובע מעצם היות היונה חיה מונוגמית, היא חיה לאורך כל חייה עם בן זוג אחד, כל זמן שהוא חי.

ישנו זן נוסף שנקרא 'יונת הקוסם', שנהוג להשתמש בו במופעי קוסמים ולמעשה היא תור ולא יונה. אך שמה הוא 'יונת הקוסם'. ולכן שמה הנכון יהיה 'תור הקוסם'.

בעבר יונים שימשו להעברת דואר

יונת הדואר – בהתבסס על העובדה שהיונה תמיד תנסה לעוף אל ביתה בדרך הקצרה ביותר, ובמהירות יחסית גבוהה (כ-50 קמ"ש) אם נזכור שמדובר בימים לפני קיום תחבורה ממונעת, זה היה מהיר. יונה זו כללה סוגי יונים שונים.

יונת משא – זהו זן של יונה שהוא השבחה של יונת הסלע, בעלת פימה, קומתה אנכית, והיא שימשה לנשיאת הודעות בעבר הרחוק. כיום יונים אלו אינן בעלות יכולת תעופה טובה, ומגדלים אותן כציפורי נוי, שערכן בהופעתן הלא רגילה, אורכן כ-33 ס"מ.

בסופו של דבר

כל אחד מסוגי היונים הללו, אם הוא נמצא על יד אזור מגורינו הוא גורם למטרד, של רעש לכלוך, ויותר גרוע מכל אלו סיכון למחלות רבות.

לשלשת (צואת היונים) יונים, היא מצע מאד נוח לגידול של מחלות רבות שהופעתן אצל היונה ואצל האדם היא שונה. לכן היונה, לרוב, היא עבורנו נשאית למחלה, או לטפילים שנמצאים על גופה. בכל מקרה, נוכחותה באזורי מגורינו היא מהווה סיכון למחלות רבות.

לסיכום : כאשר אתם נתקלים בבעיית יונים בבית במשרד או במפעל, יש לדבר תחילה עם בעל מקצוע אשר יודע את כל החוקים,
ויש בידיו את כל השיטות להרחקתם בצורה בטוחה ויעילה !

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.